Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası (ÇÖZÜMÜ)

0
53
Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası
Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası
Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizler için valorant dx11 feature level 10.0 hatasını nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağım. İlk olarak bu hatanın sebebine gelirsek birkaç sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bunlar; Ekran kartınızın driveri güncel olmayabilir veya kurulmamış olabilir. Yine aynı şekilde DirectX programı bilgisayarınızda yüklü değildir veya yanlışlıkla silinmiş olabilir. Bu gibi programların eksik olmasından dolayı oyun bu hatayı veriyor. Peki bu programları nasıl indirebilirim derseniz aşağıda sizler için link bırakacağım. Programları kolay bir şekilde indirip kurabilirsiniz. Şimdi isterseniz kullanımına geçelim

Valorant DX11 Feature level 10.0 hatası (ÇÖZÜMÜ)

DirectX Programını yükleme

İlk olarak aşağıdaki butona tıklayarak Microsoft’un sitesine giriş yapın ve DirectX End-User Runtime Web Installer programını indirin. İndirdiğimiz programı çalıştırın ve ileriye tıklayarak kurulumunu gerçekleştirin. Not: Kurulum esnasında ekstra seçenek olarak bing bar kurulsun var, bu işareti kaldırmazsanız DirectX ile birlikte bing arama barıda yüklenecektir. Programın kurulumu bittikten sonra bilgisayarınızı bir kez yeniden başlatın ve tekrar oyuna girmeyi deneyin.

 

Ekran Kartı Driveri Yükleme

valorant directx hatasi

Bilgisayarınızda ekran kartı driveri yok ise DirectX yükleseniz dahi bu hatayı vermeye devam edecektir. Bu yüzden ekran kartınızı yüklemeniz yüklü ise en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Sizlere kolay bir şekilde ekran kartınızı güncellemeniz için NVidia, amd ve İntel’in driver güncelleme programlarını ekleyeceğim. Ekran kartınızın markasına uygun olan driveri indirip kurabilirsiniz. Ben ekran kartımın marka ve modelini bilmiyorum diyorsanız onunda kolayı var. Başlat butonuna basın ve dxdiag yazıp arayın ve çıkan sonuca tıklayın. Karşınıza DirectX tanı aracı çıkacaktır. Üstten ekrana tıklayınca karşınıza kullandığınız ekran kartının bilgileri gelecektir.. Orda yazan bilgilere göre size uygun olanı indirip kurmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!